Skip links

Партнерський Саміт зібрав у Львові глав протестантських конфесій п’яти сусідніх країн

28 червня 2022 р. у м. Львові відбувся Партнерський Саміт «Сьогодні заради завтра» в якому на запрошення РЄПЦУ взяли участь глави протестантських конфесій Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови, а також Світового Євангельського Альянсу

Саміт урочисто відкрили низкою молитовних творів бандуристи ансамблю «Срібні струни». Після чого голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк провів для гостей невеликий екскурс в історію РЄПЦУ. Рада була утворена 14 квітня 2005 року і на сьогодні в її складі 12 протестантських та євангельських церков, об’єднань і союзів, які налічують понад 10600 церковних громад у всіх регіонах України.

Починаючи  з 2014 року члени євангельських церков стали основою волонтерського  руху в Україні. Спільними зусиллями церкви провели низку багатотисячних заходів, таких як Всеукраїнське свято подяки, Національна молитва за Україну. Також церкви є ініціаторами молитовних сніданків на різних рівнях влади, учасники багатьох міжконфесійних заходів.

Головуючий РЄПЦУ  Станіслав Носов (УУК АСД) оприлюднив звіт про служіння церков під час війни. Тисячі евакуйованих людей, тисячі тон гуманітарних вантажів, житло для тимчасово переміщених сімей – це те, чим служать євангельські церкви українському народу окрім духовної підтримки.

 

Одне з питань, що постало у ході дискусії – як наші сусіди на Заході оцінюють дії Росії: чи бачать у ній небезпечного агресора та чи мають повне розуміння ситуації?

Очільник Церкви Христа у Польщі Анджей Баженський, торкнувшись цієї теми, провів аналогію із Другою світовою: «Тоді війна почалася з ідеї найбільших брехунів того часу. ДНК брехні, очевидно, мають і сучасні лідери Росії», –  зауважив служитель. У підтримці українців запевнив головуючий Угорського Євангельського Альянсу Істван Хорват, голова Словацького Євангельського Альянсу Любомир Вигнанек, служителі інших національних церков Європи.

За словами Віктора Павловського, глави Союзу Церков Християн Віри Євангельської Молдови, в багатьох країна церква – це інституція, яка найшвидше реагує на потреби людей, задовго до того, як уряд починає щось робити. «24 лютого зранку ми вже стояли на кордоні і приймали біженців з Одещини, Миколаївщини та Херсонщини», – каже єпископ.

Тільки Польща, за місяці війни прийняла понад 4 мільйони українців, 1,5 мільйони перебувають там зараз. Поляки не приховують, що пишаються своїм урядом, який так людяно поставився до українських біженців.

Учасники польської делегації (а це глави та представники чотирьох євангельських конфесій) зазначили, що у їхній країні люди не можуть наївно сприймати ситуацію з Росією. Дається взнаки історичний досвід за останні два століття та й географічне положення.

У виступах зарубіжних учасників разом зі статистикою про служіння біженцям та надіслану гуманітарну допомогу, не раз звучала думка про особливе призначення Церкви в Україні, яка стоїть на порозі духовного пробудження. Також, що Бог через цю трагедію розпочав об’єднання народів.

Руслан Малюта (представник Світового Євангельського Альянсу) оприлюднив Проєкт резолюції саміту, що був напрацьований робочою групою по підготовці саміту. «Цей саміт може стати голосом наших братів і сестер по всьому світу» – зауважив промовець, з огляду на присутність національних  євангельських альянсів в більшості країн світу.

Посол Світового Євангельського Альянсу Брайан Стіллер (Канада) у своєму виступі нагадав, що світова євангельська спільнота засудила агресивні дії Росії однією з перших – заява про це з’явилася на сайті організації вже 24 лютого. Він також повідомив що СЄА і далі буде всебічно підтримувати діяльність Ради Євангельських Протестантських Церков України в гуманітарній та просвітницькій сферах.