Skip links

РЄПЦУ подякувала за співпрацю очільникам європейських церков та Світовому Євангельському Альянсу

29 червня у м. Львові відбулося засідання РЄПЦУ під головуванням Станіслава Носова (УУК АСД), на якому значну уваги було приділено діяльності євангельських церков Європи у перші місяці війни після повномасштабного вторгнення РФ до України. Зокрема, на засіданні підсумували роботу та затвердити резолюцію Партнерського саміту «Сьогодні заради завтра», що пройшов 28 червня за участю глав протестантських конфесій України, Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови та Світового Євангельського Альянсу.

Учасників засідання привітав Дерен Міллер, член парламенту Уельсу, засновник та голова міжпартійної групи з питань віри, який, перебуваючи в Україні, відвідав Ірпінь та інші населені пункти, що постраждали внаслідок Російської агресії. Він продемонстрував Євангелію, що вціліла на попелищі, а також презентував Раді національні символічні подарунки.

Про виклики в частині державно-конфесійних стосунків останніх місяців розповів Юрій Кулакевич (УЦХВЄ). Зокрема, він торкнувся необхідності спрощення процедури виїзду священнослужителів за кордон у службових справах, про висвітлення в ЗМІ роботи церков із кризовими сім’ями, тощо.

Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк підняв питання щодо ратифікації парламентом України Стамбульської конвенції, що відбулася на минулому тижні. Він нагадав, які руйнівні наслідки для моралі суспільства матиме впровадження гендерної політики, що просуває ця конвенція. Перестороги щодо Стамбульської конвенції підтримали також глави Церков європейських країн. У Польщі вже помічають руйнівний вплив гендерної ідеології, а от в Угорщині та Словаччині парламенти свідомо відмовились від ратифікації даної конвенції.

Голова Словацького Євангельського Альянсу Любомир Вигнанек презентував учасникам засідання звіт про служіння церкви українським біженцям. У цій маленькій європейській країні, населення якої становить 9 % від довоєнної чисельності громадян України, сьогодні знайшли прихисток тисячі наших співвітчизників.

Ще один гість засідання – віце-президент міжнародної гуманітарної організації «Сумки Самарянина» Кен Ісаакс, поділився результатами співпраці з українськими церквами-партнерами. Ця одна з найпотужніших гуманітарних організацій світу є одним з ключових партнерів церков у допомозі постраждалим від війни людям.

Учасників засідання також привітав мер міста Львова Андрій Садовий. Він повідомив, що за дні російської агресії через Львів пройшло 5 млн переселенців. Нині тут проживає 150 тис. внутрішньо переміщених осіб. Мер поділився баченням про проект «UNBROKEN” -побудову центру медичної реабілітації для скалічених війною людей. Андрій Садовий запросив глав церков підтримати цей проєкт фінансово та перш за все молитовно. У молитві про міську владу присутніх повів старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

Заключне слово мав посол Світового Євангельського Альянсу Брайан Стіллер (Канада). На прикладі біблійних героїв він закликав завжди переходити від страху до виконання плану Божого.

Учасники засідання отримали в подарунок українські вишиванки. Станіслав Носов вручив гостям Євангелії в камуфляжі, видані спеціально для воїнів, а також подякував зарубіжним братам і сестрам за відкриті серця і двері домівок. «Ми відчули, що закордоном у нас є сім’я Христова у вашій особі. Щиро дякуємо, вам за цю християнську підтримку!» – підкреслив головуючий РЄПЦУ.