Skip links

РЄПЦУ не підтримує ініціативу щодо легалізації канабісу та просить ВРУ спрямувати законопроект на доопрацювання

Рада не підтримує ініціативу щодо легалізації канабісу та просить ВРУ спрямувати на доопрацювання проєкт Закону № 5596 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
Відповідні звернення до Голови ВРУ Дмитра Разумкова, голів фракцій та груп у ВРУ було спрямовано за результатами засідання РЄПЦУ 8 липня 2021р.
“Позиція Ради Євангельських Протестантських Церков України полягає у наступному:
1. Питання вдосконалення законодавства, що регулює вирощування та використання технічних (безнаркотичних) сортів конопель у промислових цілях, є актуальним в частині забезпечення більш повного використання технічного потенціалу конопель.
2. РЄПЦУ не підтримує ініціативу щодо надання дозволу на вирощування конопель громадянами на власних земельних ділянках та майже повна декриміналізація відповідальності за незаконне придбання, зберігання, перевезення та використання канабісу. На наш погляд, потенційні ризики, зокрема, щодо поширення канабіноїдної залежності, тут значно переважають можливу користь.
3. Цілком доцільною є ініціатива щодо надання дозволу на використання канабісу у навчальних та наукових цілях, що, зокрема, передбачатиме проведення дослідження (доклінічного вивчення, клінічних випробувань) щодо можливостей і перспектив застосування препаратів на його основі у вітчизняній медичній практиці. Ці дослідження мають проводитися з суворим дотриманням етичних принципів та правового режиму обігу контрольованих речовин.
4. У нинішній ситуації РЄПЦУ не підтримує ініціативу щодо легалізації використання канабісу у лікувальних цілях, адже розгляд цього питання може бути лише після отримання достатньої кількості достовірних та науково обґрунтованих даних щодо ефективності і безпеки медичного застосування препаратів на його основі.
5. На наше переконання, у разі отримання позитивних експертних висновків щодо доцільності медичного застосування окремих препаратів канабісу, останні повинні бути зареєстровані як стандартизовані рецептурні лікарські засоби у вигляді конкретних лікарських форм, обіг яких підлягатиме контролю та за якими здійснюватиметься належний фармаконагляд. Без рецептів можуть реалізовуватися лише лікарські засоби для зовнішнього застосування, що містять малу кількість компонентів ненаркотичних конопель.
6. РЄПЦУ не підтримує ідею щодо реєстрації продуктів з канабісу як дієтичних добавок або інших видів спеціальних харчових продуктів, до яких є безконтрольний доступ громадян, адже на сьогоднішній день Україна абсолютно не готова до таких новацій.
Просимо Вас врахувати цю позицію релігійної спільноти України та спрямувати на доопрацювання проєкт Закону № 5596 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
На наше переконання, пропозиції в цій сфері мають обговорюватися з максимальною соціальною, професійною та моральною відповідальністю та усвідомленням всіх можливих наслідків прийняття відповідних законодавчих актів” ідеться в зверненнях.
Як відомо, Президент України просить ВРУ розглянути згаданий законопроект на позачерговому засіданні Ради на цьому тижні.