Skip links

Звернення до міського голови Віталія Кличка

Шановний Віталію Володимировичу!

 Від імені Ради євангельських протестантських церков України, яка об’єднує провідні протестантські спільноти нашої країни,  висловлюємо стурбованість нехтуванням релігійними почуттями мільйонів киян та інших громадян України внаслідок прикрашення центральної ялинки на Софійській площі капелюхом замість традиційної зірки.

Починаючи з Середніх віків, європейська традиція встановлення прикрашеної ялинки на Різдво, яка пізніше набула поширення і на наших теренах, мала саме релігійне і глибоко символічне значення. Так, сама ялинка, будучи вічнозеленим деревом, символізує вічне життя, дарувати яке людям і прийшов Ісус Христос. Ялинка завжди увінчувалася зіркою в пам’ять про Різдвяну зірку, яка вела мудреців на поклоніння новонародженому Христу.

При цьому наголошуємо, що Різдво Ісуса Христа є історичною подією, яка святкується у всьому світі, незалежно від можливих розбіжностей у традиціях святкування. Відтак різдвяні символи і надалі мають залишатися такими, не повинні втрачати свого значення і не можуть бути замінені іншими.

З огляду на зазначене, прикрашення центральної ялинки не традиційною зіркою, а капелюхом, який сприймається саме як відьмацький атрибут, є нехтуванням та образою релігійних почуттів киян та інших громадян нашої країни, які є християнами. Особливого цинізму ситуація набуває з огляду на те, що це відбувається на Софійській площі, яка має сакральне значення для усіх християн нашої країни, і на фоні Святої Софії.

Крім того, як віруючі люди, ми глибоко переконані, що такі символічні моменти мають своє відображення у духовному світі, ми бажаємо, щоб Господнє благословення і надалі перебувало над Києвом, а тому категорично заперечуємо проти заміни різдвяних символів іншими, окультними, наслідком чого може стати втрата Божого благословення, що є однозначно немудрим і неправильним.

Ми готові допустити, що автори саме такої концепції зовнішнього вигляду центральної ялинки припустилися цього через незнання її символічного різдвяного значення і не мали на увазі образити релігійні почуття віруючих громадян. У такому випадку доречною була би зміна концепції і увінчування ялинки саме зіркою, а не капелюхом.

Зважаючи на викладене, просимо Вас, шановний Віталію Володимировичу, зокрема з огляду на Ваші особисті християнські переконання, як очільника київської громади не допустити наруги над релігійними почуттями мільйонів киян і сприяти увінчуванню центральної ялинки на Софійській площі саме традиційною зіркою, а не відьмацьким капелюхом.

 

Закликаємо на Вас Боже благословення.

З глибокою повагою за дорученням Ради євангельських протестантських церков України                

 

Головуючий у Раді євангельських протестантських

церков України Голова Всеукраїнського Союзу

Церков євангельських християн-баптистів В.С. Антонюк