Skip links

Рекомендації щодо проведення Вечері Господньої в умовах карантину

Звернення Ради євангельських протестантських церков України щодо проведення Вечері Господньої в умовах карантину

 Бо щоразу, як тільки будете їсти цей хліб і чашу цю пити, ви звіщаєте смерть Господа, аж поки Він прийде! 1 Коринтян 11:26

 Мир вам, дорогі служителі церков!

 

Упродовж останніх десятиліть церкви в Україні мали звичний усталений підхід до проведення Вечері Господньої. Однак сьогодні за умов пандемії виникла необхідність переглянути організацію і порядок звершення хліболамання. Просимо вас дослухатися до поданих нижче рекомендацій з метою безпеки усієї громади та уникнення небажаних наслідків.

 Рекомендації з проведення Вечері Господньої

Залежно від ситуації у конкретній місцевості церква має проводити хліболамання з дотриманням санітарних вимог або ж на певний час утриматися. Біблія не визначає періодичність Вечері Господньої – це є рішенням церкви.

 

Рекомендований порядок проведення хліболамання:

Священнослужителі

  1. Усі служителі, котрі звершують хліболамання і котрі розносять хліб та вино, мають бути в масках. Маски не знімати до завершення богослужіння.
  2. Визначити служителя, котрий спершу ретельно обробить свої руки антисептиком, а потім одягне стерильні рукавички на руки служителів, котрі причетні до проведення хліболамання.
  3. Під час проведення хліболамання служитель не торкається жодних предметів, окрім хліба і вина. Мікрофон має стояти на стійці, Біблія – на кафедрі, розгорнута на потрібній сторінці.
  4. Хліб служитель кладе кожному в розкриту долоню, не торкаючись рук.
  5. Одноразові чаші для вина використовуються для кожного окремо. Цей спосіб не є порушенням заповіді, як і те, що в більшості церкви використовували кілька чаш одночасно замість однієї.
  6. Служителі роздають чаші кожному окремо. Учасник бере чашу самостійно, не торкаючись рукою інших чаш. Для цього чаші мають бути відповідно розставлені.
  7. По завершенню Вечері Господньої служитель збирає чаші в пакет. Пакет з чашами необхідно спалити.

 

  Вхід людей до церкви

8. При вході до церкви усім відвідувачам обробити руки антисептиком, роздати маски (в кого немає) і попросити зберігати відповідну дистанцію.

9. Забезпечити вільний вхід до зали групі порядку і розсадити (розставити) людей з дотриманням дистанції.

       10. Попросити усіх братів і сестер виявити послух: перебувати на зібранні в масках і дотримуватися дистанції. Адже послух вище жертви.

11. Тих, кому важко дихати через маску з причини проблем зі здоров’ям, посадіть на віддалі від усіх і попросіть їх одягнути маску лише в момент принесення хліба і вина.

12. Учасник лише тоді знімає маску і споживає хліб/вино, коли служитель відійшов від нього до іншого.

 

Наполегливо просимо врахувати необхідні засоби безпеки, які були обговорені та погоджені служителями Рада євангельських протестантських церков України.

Ці рекомендації важливі та необхідні для помісних церков, щоб усі члени церкви брали участь у Вечері Господній і мали спільність Його Тіла і Крові.

 

 

Від Ради РЄПЦУ

головуючий Валерій Антонюк