Skip links

“Щиро бажаю, аби наше суспільство розбудовувалося на християнських засадах”: Вітання від Головуючого з нагоди Дня хрещення Київської Руси-України

Вітаю братів і сестер та усю українську громаду зі святом!

Без сумніву, День хрещення Київської Русі-України є значущою подією, яка змінила хід нашої історії. Відтак Русь зробила вибір на користь християнства. Сьогодні ми відзначаємо 1032 роки від того часу, як християнство оселилося на українських землях, і цей день спонукає нас задуматися про суть і роль християнства для держави загалом, і для кожного з нас зокрема.

Далеко не всі тоді усвідомлювали значення цього, здавалося б, суто політичного рішення. Однак воно без сумніву вплинуло на світоглядність людей і принесло перспективу на розвиток держави. Бо Христос є справжнім Світлом, «яке просвічує кожну людину» (Ів. 1:9).

Прийняття християнства на Русі передбачало визнання єдиного Бога і Володаря Всесвіту, зрікаючись поклоніння небесним світилам, каменю чи дереву. Духовна потреба усіх народів і племен є величезною. Та дякуючи Богові, ми знаходимо відповідь в особі Ісуса Христа. Лише Він спроможний задовольнити усі людські потреби.

Христове вчення передбачає не пасивну задекларовану віру, а її дієвий прояв в особистому, родинному, громадському і суспільному житті. Християнство за своєю суттю спонукує нас поводитися відповідно до засад Христової науки.

Багатовікова історія України свідчить про те, що нам небезпечно ухилятися від євангельських принципів, які є запорукою благословення і розвитку нашої держави.

Щиро бажаю, аби наше суспільство розбудовувалося на християнських засадах. Українцям слід прагнути до того, аби стати народом, який не просто сповідує традиційні християнські цінності, а знає Того, Хто утворив Церкву: «…І на цій скелі Я збудую Церкву Свою, і брами аду не переможуть її» (Мт. 16:18).

Божого усім вам благословення!
Валерій Антонюк,
головуючий у РЄПЦУ,
голова ВСЦ ЄХБ