Skip links

РЄПЦУ: проводячи Всеукраїнський День Подяки поширюємо культуру вдячності

15 вересня 2019 року на Хрещатику десятки тисяч українців вчергове відзначали Всеукраїнський День Подяки. Під час заходу близько 300 волонтерів взяли участь у масштабному флешмобі та створили у центрі Києва разом велике слово «ДЯКУЮ».

Організатори святкування – представники різних християнських конфесій – щороку об’єднуються задля того, щоб заохотити українців виявляти вдячність одне одному та Богові тим самим формуючи та підтримуючи культуру вдячності. Під час святкування, вже традиційно, вздовж Хрещатика працювало фестивальне містечко PodyakaFest, де проводились спортивні та творчі змагання, дитячі ігри, естафети, майстер-класи та святковий концерт. Особливе місце в програмі посів фестиваль соціальних проектів, який складався з тематичних локацій: «Дякуємо за здоров’я», «Дякуємо за сім’ю», «Дякуємо за свободу», «Дякуємо за Україну».

О 18:00 на сцені біля ЦУМу розпочалась вечірня урочиста програма за участі вокально-інструментальних колективів та оркестру. Священнослужителі звершили подячні молитви та поблагословили український народ. Вітаючи присутніх  старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який нині головує у РЄПЦУ, зауважив, що за 28 років незалежності в духовному та релігійному житті нашої країни є великі зміни на краще. Свідчення тому – хоча б цей Всеукраїнський День Подяки на Хрещатику. У своїх виступах старші служителі церков також говорили про виклики, з якими стикається сучасна церква та про інструменти за допомогою яких церква може впливати на світ сьогодні.

Програма завершилась спільною молитвою вдячності та виконанням гала-пісні «Україна».
Підготовлено за матеріалами прес-служби заходу.
Більше про концепцію та історію заходу читайте https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%8F%D0%BA%D0%B8