Skip links

РАДА ЄВАНГЕЛЬСЬКО-ПРОТЕСТАНТСЬКИХ ЦЕРКОВ ГОТУЄТЬСЯ ДО МАСШТАБНОГО ДНЯ ПОДЯКИ

Сьогодні, 30 серпня в Ірпені проходило чергове засідання Ради євангельсько-протестантських церков України (РЄПЦУ) на чолі з головуючим Валерієм Антонюком. Серед гостей – голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, голова Всеукраїнського оргкомітету R-500 Павло Унгурян та інші.

Напередодні, 28 серпня відбулося засідання Секретаріату РЄПЦУ. Основну увагу учасники приділили обговорюванню поточної ситуації у царині державно-церковних відносин. Насамперед це стосувалося законодавчих ініціатив щодо ратифікації стамбульської конвенції, перереєстрації статутів релігійних організацій, альтернативної служби та соціального статусу капеланів.

Також під час зустрічі йшлося про заплановані заходи з відзначення 500-річчя Реформації. А саме про Форум і виставку 10-11 жовтня у Парламентській Асамблеї Ради Європи м. Страсбург, Франція. Урочиста академія з нагоди Дня Реформації у Національній опері м. Київ запланована на 31 жовтня. Також підсумковий Форум «Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє» пройде у Палаці Україна 3-5 листопада.

Значну частину обговорення було відведено підготовці до святкування Дня подяки в рамках R-500, що заплановане на 17 вересня у Києві. Була представлена програма цього дня, яка включає ранкове богослужіння, фестивальне містечко упродовж дня та вечірню програму за участю Ніка Вуйчіча.

Було відзначено, що сьогодні Україна має неймовірну свободу, яку не мають багато інших країн пострадянського простору, що є унікальною можливістю проводити такі масові заходи. Нехай ця подія об’єднає українців, сповнюючи кожне серце вдячністю, яка належить тільки Богові.