Skip links

ДЕНЬ ПОДЯКИ, ВЕЛОПРОБІГ І ПІДСУМКОВИЙ ФОРУМ РЕФОРМАЦІЇ

Підсумки засідання Ради євангельсько-протестантських церков

 Засідання Ради євангельсько-протестантських церков України (РЄПЦУ) проходило 13 червня 2017 року в Ірпені. На чолі з головуючим Валерієм Антонюком у засіданні взяли участь одинадцять представників Церков та гості: голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, голова Всеукраїнського оргкомітету R-500 Павло Унгурян та інші.

Насамперед обговорювали питання державно-церковних відносин, зокрема розглянули законопроекти, що стосуються свободи віросповідання. Щодо запланованих заходів, особлива увага зосереджувалась на масштабному Дню подяки 17 вересня у центрі Києва.

Свято Подяки розподілене на ранкове богослужіння (10:00-12:00), Фестиваль служінь на Хрещатику (13:00-18:00), вечірня програма за участю Ніка Вуйчича (18:00-21:30). Для ефективної підготовки обрано і затверджено структуру оргкомітету, що включає відповідальних за усі напрями роботи. Серед них такі: програмний, музичний, технічний, соціальний, юридичний, телевізійний, волонтерський, молитовної підтримки і душеопікунства, а також відділ безпеки, інтерактивних майданчиків і зв’язків з громадськістю.

Кількома днями раніше до Дня подяки проходитиме Всеукраїнський автопробіг Реформації. Аби проголосити Євангеліє в 24-х областях і запросити українців на Свято подяки 17 вересня, п’ять колон зі стартом у різних містах України рухатимуться за узгодженим маршрутом. Також з помісними церквами, що знаходяться на території обраних маршрутів, заплановано проведення різнопланових заходів – євангелізаційних, молитовних, інформаційно-просвітницьких і соціальних. Зустріч усіх колон (променів) автопробігу відбудеться на святкуванні Дня подяки в Києві 17 вересня.

Третя, підсумкова подія Року Реформації – урочистий форум за участі ключових євангельських служителів України і світу. Його проведення заплановане на 30-31 жовтня та 1 листопада. Напередодні підсумкового форуму «Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє», 29 жовтня, проходитимуть урочисті зібрання у церквах Києва та області за участі іноземних делегацій.

Отож, осінні події всеукраїнського значення: День подяки, велопробіг і підсумковий урочистий Форум 500-річчя Реформації були детально опрацьовані та затверджені на засіданні глав Ради євангельсько-протестантських церков України 13 червня 2017 року.