Презентуючи видання 30 вересня в Києві, головний редактор Сергій Санніков зазначив що вихід в світ цього Коментаря є не лише значною подією в розвитку академічного богослов’я, але й серйозним кроком впливу як на українське, так і на східноєвропейське суспільство загалом.
За його словами, реалізація цього проекту зайняла близько п’яти років і втілилася 1840 сторінок книги. Робота відбувалася під егідою Євроазіатської акредитаційної асоціації євангельських навчальних закладів за підтримки християнської організації Langham Partnership International, що спеціалізується на виданні контекстуальних біблійних коментарів у різних частинах світу.
“Коментар є дуже важливим для розвитку богословської думки, тому що за останні більше ніж 100 років у Східній Європі не виходило жодного подібного видання за авторством національних дослідників. У 1903-1913 роках вийшла Толкова Біблія Лопухіна, після чого, з’являлись лише переклади з інших мов або коментарі на окремі книги Святого Письма”, – відзначив Санніков.
Учасники презентації також зазначили, що з виходом в світ цього Коментаря Україна знов повернула лідерські позиції у розвитку східноєвропейської богословської думки. Адже 43 автори брали участь у написанні коментарів на книги Священного Писання, і ще 51 автор долучився до розробки богословсько-аналітичних статей. Автори представляють 10 країн та різноманітні євангельські традиції, де в їх церковній практиці в більшій чи меншій мірі використовується Синодальний переклад Біблії.
Координатор проекту Тарас Дятлик підкреслив, що для суспільства велике значення Слов’янського Біблійного коментаря в тому, що він допомагає осмислювати Біблійні та богословські істині в практичній площині. “Читач Коментаря зможе краще орієнтуватися – як застосовувати Біблійні та євангельські норми до повсякденного життя”.
За його словами, планується також оприлюднення електронної версії цього видання, а також переклад українською мовою.
Своїми враженнями щодо Слов’янського Біблійного коментаря під час прес-конференції поділилися відомі експерти-релігієзнавці: директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури України Андрій Юраш, завідувач кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова професор Віктор Бондаренко та голова підкомітету з питань державної політики в сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Віктор Єленський.